Z kolegů se stali dobří kamarádi, fotím jim i svatby

14. 1. 2021
Sdílet na facebooku
Zaměstnanci Hypermarket

Kamil Zemčák pracuje v mléčném oddělení olomouckého hypermarketu jako zástupce vedoucího. Když zrovna nevyřizuje objednávky a nekontroluje zboží, fotí svatby, rallye či zvířata.

kamil zemcak foto 2.jpg

Jako fotograf se ale uplatní i v Globusu. Při jaké příležitosti?

K focení se dostal naprostou náhodou. „Někdy v roce 2008 jsem s kamarádem, nadšeným fotografem, vyrazil na závody rallye. Na chvíli mi půjčil foťák a okamžitě mě to chytlo,“ popisuje Kamil. Pak už jen zbývalo pořídit si vlastní aparát (aktuálně fotí na Canon EOS 80D), vyslechnout si cenné rady kamaráda, zkouknout pár tutoriálů na YouTube a pustit se do vlastních projektů.

Kamil nejčastěji fotí automobilové závody, společenské akce a zvířata v zoo. Do divoké přírody se zatím nevydal, před objektivem mu však už pózovali lemuři, tygři i panda červená.

 

Ani práce v mléčném oddělení nepostrádá na rozmanitosti

„S kolegy si užijeme spoustu srandy. Navíc tu vídám řadu zákazníků, kteří si ze sebe taky dokážou udělat legraci a zlepšit nám všem pracovní den,“ popisuje Kamil. Pravidelně za ním prý chodí nakupovat jedna starší dáma. „Vždycky říká, ať jí zase doporučím něco ,dobroučkého‘, což vždy rád udělám. A tak k nám dokonce začala chodit i s kamarádkami. Vstřícnost se vám tu prostě vrátí.

Globus podle Kamila chápe, že spokojenost zaměstnanců a zákazníků jde ruku v ruce. „Každého z nás vnímá jako jedinečnou osobnost. Nejsme jen obyčejná pracovní síla, Globus si nás chce opravdu udržet,“ míní Kamil. 

 

Co mě práce nejvíc naučila? 

„Rozhodně respektovat kolegy v oboru. Kdykoliv jdu nakoupit do jiného obchodu, musím neustále srovnávat, jak vypadá naše a jejich mléčné oddělení. Taková malá profesní deformace,“ směje se. Víc prý také rozumí marketingu a nákupnímu chování lidí. Neustále rovněž sleduje trendy ve stravování, vyzná se v superpotravinách, bio i raw výrobcích a zákazníkovi dokáže vždy poradit.

 

Svému koníčku se můžu věnovat naplno

V Globusu se časem rychle rozkřiklo, že na ploše dělá nadšený fotograf, a tak ho začali oslovovat i kolegové či ředitelka hypermarketu Andrea Dvořáková. „Z většiny kolegů se stali dobří kamarádi, proto jim fotím třeba rodinné fotky nebo svatby, i když už třeba v hypermarketu nepracují. Někdy pro záběr neváhám vlézt do křoví nebo vyšplhat na strom. Přímo pro Globus jsem zase nedávno fotil zázemí Poctivé výroby Globus a raut,“ popisuje Kamil.

Zaměstnavatel ho podporuje i při plánování práce, a díky tomu se Kamil může svému koníčku věnovat naplno. „Když musím fotit, vždy se bez problému dohodnu na přehození směny nebo dovolené,“ říká, „v Globusu jsme taková hezká rodinka, která pro sebe má pochopení.“

Zpět na články
Sdílet na facebooku

Podobné články

I ve skladu na vás zkrátka čekají výzvy

I ve skladu na vás zkrátka čekají výzvy

Práce ve skladu je tak trochu neviditelná, bez ní by ale zůstaly regály prázdné. „Své úkoly si musíte dobře naplánovat a mít ve všem pořádek,“ říká...

Číst dále 2 minut čtení
Řezník by neměl zastávat postoj „mouchy, snězte si mě“

Řezník by neměl zastávat postoj „mouchy, snězte si mě“

Pavel Brzek dělá řezníka v Globusu na Černém Mostě už sedmnáct let. Do Globusu nastoupil ještě jako brigádník a už u nás zůstal.

Číst dále 2 minut čtení
Chleba je základ pekárny, podle něj poznáte dobrého pekaře

Chleba je základ pekárny, podle něj poznáte dobrého pekaře

Jako technolog pekařství a prodeje má Radim Krátký na starost rovnou osm hypermarketů. Do Globusu přišel s bohatými zkušenostmi, vždyť se pekařině ...

Číst dále 3 minut čtení