Z kolegů se stali dobří kamarádi, fotím jim i svatby

14. 1. 2021
Sdílet na facebooku
Hypermarket

Kamil Zemčák pracuje v mléčném oddělení olomouckého hypermarketu jako zástupce vedoucího. Když zrovna nevyřizuje objednávky a nekontroluje zboží, fotí svatby, rallye či zvířata.

Jako fotograf se ale uplatní i v Globusu. Při jaké příležitosti?

K focení se dostal naprostou náhodou. „Někdy v roce 2008 jsem s kamarádem, nadšeným fotografem, vyrazil na závody rallye. Na chvíli mi půjčil foťák a okamžitě mě to chytlo,“ popisuje Kamil. Pak už jen zbývalo pořídit si vlastní aparát (aktuálně fotí na Canon EOS 80D), vyslechnout si cenné rady kamaráda, zkouknout pár tutoriálů na YouTube a pustit se do vlastních projektů.

Kamil nejčastěji fotí automobilové závody, společenské akce a zvířata v zoo. Do divoké přírody se zatím nevydal, před objektivem mu však už pózovali lemuři, tygři i panda červená.

 

Ani práce v mléčném oddělení nepostrádá na rozmanitosti

„S kolegy si užijeme spoustu srandy. Navíc tu vídám řadu zákazníků, kteří si ze sebe taky dokážou udělat legraci a zlepšit nám všem pracovní den,“ popisuje Kamil. Pravidelně za ním prý chodí nakupovat jedna starší dáma. „Vždycky říká, ať jí zase doporučím něco ,dobroučkého‘, což vždy rád udělám. A tak k nám dokonce začala chodit i s kamarádkami. Vstřícnost se vám tu prostě vrátí.

Globus podle Kamila chápe, že spokojenost zaměstnanců a zákazníků jde ruku v ruce. „Každého z nás vnímá jako jedinečnou osobnost. Nejsme jen obyčejná pracovní síla, Globus si nás chce opravdu udržet,“ míní Kamil. 

 

Co mě práce nejvíc naučila? 

„Rozhodně respektovat kolegy v oboru. Kdykoliv jdu nakoupit do jiného obchodu, musím neustále srovnávat, jak vypadá naše a jejich mléčné oddělení. Taková malá profesní deformace,“ směje se. Víc prý také rozumí marketingu a nákupnímu chování lidí. Neustále rovněž sleduje trendy ve stravování, vyzná se v superpotravinách, bio i raw výrobcích a zákazníkovi dokáže vždy poradit.

 

Svému koníčku se můžu věnovat naplno

V Globusu se časem rychle rozkřiklo, že na ploše dělá nadšený fotograf, a tak ho začali oslovovat i kolegové či ředitelka hypermarketu Andrea Dvořáková. „Z většiny kolegů se stali dobří kamarádi, proto jim fotím třeba rodinné fotky nebo svatby, i když už třeba v hypermarketu nepracují. Někdy pro záběr neváhám vlézt do křoví nebo vyšplhat na strom. Přímo pro Globus jsem zase nedávno fotil zázemí Poctivé výroby Globus a raut,“ popisuje Kamil.

Zaměstnavatel ho podporuje i při plánování práce, a díky tomu se Kamil může svému koníčku věnovat naplno. „Když musím fotit, vždy se bez problému dohodnu na přehození směny nebo dovolené,“ říká, „v Globusu jsme taková hezká rodinka, která pro sebe má pochopení.“

Zpět na články
Sdílet na facebooku

Podobné články

Globus je pro mě korektní zaměstnavatel

Globus je pro mě korektní zaměstnavatel

Daniel Vorlíček je s Globusem od úplných začátků. Zažil dokonce, jak Globus koncem 90. let přebíral hypermarkety Pronto.

Číst dále3 minut čtení
Po práci trénuju basketbalové talenty

Po práci trénuju basketbalové talenty

Skladník olomouckého hypermarketu Karel Theuer nejdřív závodně plaval, pak se pustil do basketbalu a teď své zkušenosti předává dál a trénuje kluky do...

Číst dále1 minut čtení
Technologie nám pomáhají, ruční práci ale nenahradí

Technologie nám pomáhají, ruční práci ale nenahradí

Lubomír Hamřík strávil v kuchyni už desítky tisíc hodin. Teď už skoro pět let vede místní výrobu a pracuje jako šéfkuchař. Prozradil nám, jakou roli v...

Číst dále2 minut čtení