Globus je společnost, která se snaží neztrácet krok

20. 1. 2022
Sdílet na facebooku
Hypermarket

„Přál bych si, aby Globus nikdy neztratil tempo, byl v konkrétní lokalitě dobrým sousedem a měl i nadále spokojené zákazníky, kteří se rádi vrací,“ říká ředitel trmického hypermarketu Jan Valenta.

Sám má řadu zkušeností s různými druhy firemní kultury, v trmickém Globusu se mu ale zalíbilo nejvíce. Proč?

Jan Valenta se v retailu pohybuje už přes dvacet let. Do Globusu se ale dostal teprve před čtyřmi lety. „Měl jsem za sebou práci ve firmách s různými typy vedení. Styl řízení, kterým se Globus profiluje, mi byl vždy velmi blízký,“ popisuje Jan, proč v okamžiku, kdy se před ním objevila možnost do Globusu nastoupit, neváhal a změnil pracovní pozici.

 

Co se mu na Globusu zamlouvá nejvíc? 

Hlavně kultivovaná komunikace při interakcích napříč celou společností i ve vztahu k partnerům či například k dodavatelům. „Líbí se mi otevřenost a obecně úroveň komunikace jak mezi nadřízenými a podřízenými, tak i s našimi partnery,“ vysvětluje Jan. Ve srovnání s jinými firmami si navíc váží toho, že každý má možnost spolurozhodovat a tvořit – což bez adekvátní kompetence a důvěry lze jen těžko naplnit.

 

„Globus je zároveň společností, která nespí a neustále inovuje." 

Myslí si Jan. Důkazem je podle něj například technologie Scan&Go či aplikace Můj Globus, která výrazně urychluje a usnadňuje odbavení nákupu a zároveň zvyšuje zákaznický komfort například sdíleným nákupním rodinným seznamem.

 

Jsme dobrými sousedy

„Myslím si, že bychom měli být dobrým sousedem a spolupracovat s místními komunitami a municipalitami jako jsou obec, statutární město či Ústecký kraj,“ říká Jan. „A tuto spolupráci je třeba neustále prohlubovat, protože věříme, že je smysluplné a správné našemu městu a regionu ,něco vracet‘ – ať už podporou dětí a sportu nebo například formou podpory charity.“

 

Nespíme na vavřínech

Jan si zkrátka uvědomuje, že Globus neusíná na vavřínech a musí i nadále spolupracovat s místními. „Jen tak se budou zákazníci do trmického hypermarketu rádi vracet, ideálně i s pocitem, že nákup u nás má přesah v podpoře konkrétní lokality. Naším úkolem a výzvou je najít takový klíč, aby se zákazníci opětovně a spokojeně vraceli. Důvodům k jejich opakovaným návratům určitě pomáhá i naše snaha být dobrým sousedem v konkrétní spádové lokální oblasti,“ dodává Jan.

Zpět na články
Sdílet na facebooku

Podobné články

Globus je pro mě korektní zaměstnavatel

Globus je pro mě korektní zaměstnavatel

Daniel Vorlíček je s Globusem od úplných začátků. Zažil dokonce, jak Globus koncem 90. let přebíral hypermarkety Pronto.

Číst dále3 minut čtení
Po práci trénuju basketbalové talenty

Po práci trénuju basketbalové talenty

Skladník olomouckého hypermarketu Karel Theuer nejdřív závodně plaval, pak se pustil do basketbalu a teď své zkušenosti předává dál a trénuje kluky do...

Číst dále1 minut čtení
Technologie nám pomáhají, ruční práci ale nenahradí

Technologie nám pomáhají, ruční práci ale nenahradí

Lubomír Hamřík strávil v kuchyni už desítky tisíc hodin. Teď už skoro pět let vede místní výrobu a pracuje jako šéfkuchař. Prozradil nám, jakou roli v...

Číst dále2 minut čtení